Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Dyplomacja w przestrzeni powietrznej i kosmicznej. Aspekty prawne i organizacyjne

dr hab. prof. nadzw. Małgorzata Polkowska

Małgorzata Polkowska

profesor nadzwyczajny prawa międzynarodowego, specjalność prawo lotnicze i kosmiczne, bezpieczeństwo narodowe, w latach 2003–2017 pracownik Urzędu Lotnictwa Cywilnego, współpracownik Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Rzeszowskiej, od 2002 r. wykładowca Akademii Sztuki Wojennej. W latach 2013–2016 działała, jako pierwszy w historii Polski członek Rady Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, stały reprezentant Polski i grupy środkowoeuropejskiej CERG; posiada ponad 21-letnie doświadczenie w lotnictwie cywilnym, zaczynała pracę w Polskich Liniach Lotniczych Lot w 1996 r., akredytowany instruktor IATA, współpraca z wieloma organizacjami lotniczymi w Europie i na świecie, w tym z EASA, ECAC, EUROCONTROL, pełniła funkcję przedstawiciela Polski na wielu konferencjach dyplomatycznych w ICAO. Wykładowca uczelni polskich i zagranicznych (w tym Uniwersytetu McGill w Kanadzie, de Paul w Chicago, ENAC w Tuluzie, czy University, City of London. Prelegent i moderator szeregu konferencji lotniczych i kosmicznych. Autorka ponad 80 publikacji w języku polskim i angielskim o tematyce prawa międzynarodowego, w tym lotniczego i kosmicznego.

ISBN: 978-83-7627-188-0
Nr katalogowy: 1193
Wydanie: 1
Data wydania: 2020/10
Seria: Monografie
Oprawa: twarda
Format: 165 x 235
Ilość stron: 266
Cena katalogowa: 63,00 zł


spis treści

Dostępność publikacji:

Cena: 63.00 zł


poleć znajomemu

UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEM


„Profesor Małgorzata Polkowska – autorytet w zakresie prawa międzynarodowego, specjalizująca się w prawie lotniczym i kosmicznym – przygotowała nowatorską tematycznie monografię, która odnosi się do zagadnienia dyplomacji w komunikacji lotniczej i kosmicznej. (…) Autorka umiejętnie wykorzystała swoje atuty do opracowania podjętego tematu. Wszak jest wykładowcą akademickim na polskich oraz zagranicznych uczelniach, była pierwszym polskim stałym przedstawicielem w Radzie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organization, ICAO) – wyspecjalizowanej międzyrządowej organizacji międzynarodowej, jak również wieloletnim współpracownikiem krajowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

(…) Czytelnik otrzymuje bardzo fachową, ale też świetnie, przystępnie napisaną syntezę nowej gałęzi dyplomacji. Na wysoką wartość książki składa się nie tylko wspomniane duże doświadczenie fachowe autorki, ale też fakt posiłkowania się wyjątkowo szeroką bazą źródłową, w tym dokumentów archiwalnych oraz licznych, międzynarodowych publikacji”.

z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza

„Wysoko oceniam przedstawioną mi do recenzji (...) monografię, ponieważ praca ta ma charakter pionierski – jest to pierwsza w Polsce zwarta publikacja odnosząca się do nowego typu dyplomacji w przestworzach, która jest zgodna z kanonami klasycznej dyplomacji, ale zarazem zmienia dotychczasowe postrzeganie dyplomacji. Podkreślenia wymaga aktualność i uniwersalność przedstawianych zagadnień i omówienie najnowszych trendów i aktów prawnych z prawa lotniczego i kosmicznego. (...) Praca ma istotne znaczenie teoretyczne, ale i też praktyczne zważywszy na powszechne korzystanie z międzynarodowej komunikacji lotniczej oraz nieustanne podboje kosmosu przez podmioty rządowe i prywatne (...). Z mojego punktu widzenia szczególnie istotne są też poglądy Autorki, która dzięki trzyletniemu pobytowi w Montrealu jako delegat Polski do Rady ICAO miała możliwość uczestniczyć w działalności tej organizacji „od wewnątrz”.

(...) Praca stanowi duży wkład do dorobku doktryny prawa międzynarodowego. Jest ona pracą poświęconą bardzo ważnej problematyce społecznej i gospodarczej stanowiącej o pozycji państw we współczesnym świecie”.

z recenzji prof. dr hab. Janiny Ciechanowicz-McLeanPolecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności