Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Badania wariograficze w polskim systemie prawnym

Dr Magdalena Kasprzak

Magdalena Kasprzak

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny, wykładowca. Od 2003 r. autorka licznych publikacji w wiodących wydawnictwach prawniczych. Konsultant merytoryczny, wykładowca szkoleń prawniczych, współpracownik kancelarii prawnych. Począwszy od 2014 r. wykładowca akademicki. Od 2018 r. adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Działa również społecznie w sektorze organizacji pozarządowych.

ISBN: 978-83-7627-182-8
Nr katalogowy: 1187
Wydanie: 1
Data wydania: 2020
Seria: Monografie
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 248

spis treści

Dostępność publikacji:

Cena: 55.00 zł


poleć znajomemu

UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEM


Obecnie badania wariograficzne (poligraficzne) nie są niczym zaskakującym. Ich popularność rośnie z każdym rokiem, poszerzając tym samym sektor badań prywatnych. Wariograf nie jest już tylko narzędziem wykorzystywanym przez policję czy inne służby mundurowe. Bardzo często towarzyszy m.in. postępowaniom rekrutacyjnym kandydatów do pracy, sprawdzaniu pracowników, doborowi współpracowników biznesowych czy weryfikowaniu lojalności partnera/małżonka. Szeroki zakres zastosowania tego urządzenia skłania do pytań: kiedy badania wariograficzne są obowiązkowe? Czy można wymagać poddania się im? Czy są zgodne z prawem? Jakie konsekwencje będą towarzyszyć odmowie uczestniczenia w nich? Bezsprzecznie, badania te wkroczyły już do większości działów prawa, warto zatem wiedzieć, jakie prawa i obowiązki im towarzyszą. Niniejsza publikacja przeprowadzi Państwa przez meandry postępowania karnego, jak i szeroko pojętego prawa cywilnego, wskazując obowiązujące regulacje, które bezpośrednio lub pośrednio mają zastosowanie do badań wariograficznych. Pokaże także, gdzie brak odpowiednich uregulowań skutkuje nadużywaniem tego urządzenia. Zwróci Państwa uwagę na fakt, jak ważna jest sama zgoda badanego i czym skutkuje brak asertywności lub możliwości dokonania swobodnego wyboru. Zanim bowiem zaczniemy walczyć z realnym czy wyimaginowanym „wrogiem”, należy go najpierw dobrze poznać.

Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności