Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Zakład usług publicznych. Studium administracyjnoprawne

dr Maciej Hadel

Maciej Hadel

doktor nauk społecznych w dyscyplinie prawo o specjalności prawo administracyjne (2019); praca doktorska została obroniona w Katedrze Prawa Administracyjnego WPiA UJ. W trakcie studiów członek Sekcji Prawa Cywilnego Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, kolejno pełnił funkcję Asystenta Koordynatorów ww. Sekcji (2015‒2019). Redaktor naczelny Internetowego Przeglądu Prawniczego TBSP UJ (2016‒2017). Autor publikacji zzakresu prawa administracyjnego, publicznego prawa gospodarczego, prawa samorządu terytorialnego. Aplikant sędziowski w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

ISBN: 978-83-7627-184-2
Nr katalogowy: 1184
Wydanie: 1
Data wydania: 2020/06
Seria: Monografie
Format: 165 x 235
Ilość stron: 380

spis treści

Dostępność publikacji:

Cena: 63.00 zł


poleć znajomemu

UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEM


Niniejsza monografia jest pierwszym od kilkudziesięciu lat kompleksowym opracowaniem poświęconym problematyce zakładów publicznych (administracyjnych). Publikacja uwzględnia zmiany, które zaszły w obszarze prawa administracyjnego w ciągu ostatnich lat. W szczególności akcentowane są tendencje związane z dynamiką procesów globalizacji i europeizacji prawa administracyjnego, a także cyfryzacji administracji publicznej. Monografia uwzględnia również w ramach problematyki zakładowego administrowania kwestie związane ze standardami obowiązującej Konstytucji, m.in. w zakresie prawa do sądu. Powyższe pozwala na odejście od dotychczas stosowanej konwencji terminologicznej i zaproponowanie własnego ujęcia językowego, mianowicie zakładu usług publicznych.

„Autor umiejętnie dostrzegł i wyartykułował problemy związane z funkcjonowaniem zakładów publicznych, w tym dotyczące pewności i niepewności w prawie administracyjnym, w sposób logiczny i właściwy formułując odpowiednie uzasadnienia prawno-doktrynalne. W konsekwencji została opracowana monografia o oryginalnym charakterze, rozwijająca w znacznym stopniu dorobek doktryny w analizowanym zakresie”.

dr hab. Piotr Dobosz, prof. UJ

 

„Autor trafnie wskazuje na fakt, że instytucja zakładu podlega tym samym prawom i tendencjom, co cała administracja publiczna, traktowana jako zjawisko kulturowe, co oznacza, że można w niej zaobserwować zjawiska globalizacji, cyfryzacji czy ekonomizacji (...) rozważania Autora wykazują się znaczną dojrzałością naukową, a zwłaszcza starannością warsztatu naukowego i trafnością wyboru istotnych problemów naukowych”.

prof. dr hab. Janusz SługockiPolecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności