Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Ramy prawne funkcjonowania Private Military and Security Companies w prawie międzynarodowym, prawie Unii Europejskiej i praktyce

Dr Marcin Łukowski

Marcin Łukowski

Doktor nauk prawnych. Studiował na Uniwersytecie w Białymstoku oraz na Gent Universiteit w Belgii. Finalista Moot Court Competition na Deusto University w Hiszpanii. Obszar jego badań naukowych to prawo międzynarodowe, prawo UE, prywatyzacja bezpieczeństwa i handel międzynarodowy. Doświadczenie zdobywał w sektorze publicznym (Komisja Europejska, Parlament Europejski) oraz w sektorze prywatnym gdzie specjalizuje się w zagadnieniach związanych z compliance, sankcjami międzynarodowymi, kontrolą eksportu i przeciwdziałaniem praniu pieniędzy.

ISBN: 978-83-7627-179-8
Nr katalogowy: 1178
Data wydania: 2020/2
Seria: Monografie
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 338

spis treści

Dostępność publikacji:

Cena: 59.00 zł


poleć znajomemu

Publikacja otrzymała III nagrodę w konkursie Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego


UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEMPrywatne firmy wojskowe i ochroniarskie (ang. Private Military & Security Companies) to spółki handlowe świadczące usługi z zakresu bezpieczeństwa, ochrony oraz wywiadu a do ich klientów należą państwa, organizacje międzynarodowe i korporacje. Działają zarówno w kraju, jak i za granicą, często na terenach, na których toczy się konflikt zbrojny, wspierając, a w ekstremalnych przypadkach, zastępując w niektórych zadaniach wojsko, policję czy służby specjalne. Współczesne uwarunkowania polityczne i gospodarcze stworzyły niszę, która szybko została zagospodarowana przez PMSC w wyniku czego państwowy monopol na użycie siły oraz zapewnianie pokoju wewnętrznego i zewnętrznego został do pewnego stopnia osłabiony. O skali zjawiska prywatyzacji bezpieczeństwa świadczy to, że prywatne firmy wojskowe i ochroniarskie są obecne w większości współczesnych konfliktów, niekiedy przewyższając liczebnością armię regularną.

Prywatni kontraktorzy, czasami błędnie określani najemnikami, stają się stałym elementem kształtowania polityki. Prawo nie zdążyło adekwatnie zareagować na dokonującą się na naszych oczach zmianę modelu bezpieczeństwa, co jednak nie oznacza, że PMSC działają w próżni prawnej. Skutkuje to potrzebą przeanalizowania tego zjawiska na gruncie prawa międzynarodowego, prawa UE i praktyki, co uczyniono w niniejszym opracowaniu.Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności