Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Administracyjnoprawne środki zwrotu niezgodnej z prawem pomocy państwa w Polsce i Niemczech

Dr Magdalena Śliwa-Wajda

Magdalena Śliwa-Wajda

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; stypendystka Uniwersytetu w Zurychu oraz Reńskiego Uniwersytetu im. Fryderyka Wilhelma w Bonn; autorka i współautorka publikacji naukowych z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, prawa pomocy publicznej oraz prawa rynku kapitałowego.

ISBN: 978-83-7627-149-1
Nr katalogowy: 1151
Wydanie: 1
Data wydania: 2017/07
Seria: Monografie
Oprawa: miekka
Format: 145 x 205
Ilość stron: 512
Cena katalogowa: 65 zł


spis treści

Dostępność publikacji:

Cena: 65.00 zł


poleć znajomemu

UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEM


Problematyka pomocy publicznej znajduje się w centrum zainteresowania znacznej części przedsiębiorców krajowych, jak i unijnych. Z powodzeniem można przyjąć, że aktualnie niemal każda duża transakcja, w ramach której udzielane jest dofinansowanie ze sfery finansów publicznych, obarczona jest ryzykiem przyznania niedozwolonej pomocy publicznej. Materia ta ma zatem istotne znaczenie gospodarcze. Niniejsza książka poświęcona jest analizie jednej z najważniejszych praktycznie kwestii w ramach szeroko rozumianego prawa pomocy publicznej, jaką jest kwestia zwrotu niezgodnej z prawem i rynkiem wewnętrznym pomocy publicznej. Obserwowany bowiem wzrost znaczenia wsparcia przedsiębiorców ze środków publicznych w okresie kryzysu gospodarczego (jak np. finansowanie Polskich Linii Lotniczych LOT S.A.), ma przełożenie na ilość spraw poddanych kontroli Komisji Europejskiej w ramach obligatoryjnej procedury notyfikacji oraz może w przyszłości skutkować większą ilością negatywnych decyzji Komisji Europejskiej nakazujących zwrot wsparcia udzielonego niezgodnie z unijnymi zasadami. 

Zasadniczym punktem ciężkości oraz celem niniejszej publikacji jest próba odpowiedzi na pytanie, czy i w jakim zakresie przyjęte w Polsce administracyjnoprawne środki i mechanizmy proceduralne zwrotu niezgodnej z prawem pomocy państwa są wystarczające do bezzwłocznego i efektywnego odzyskania tej pomocy, a tym samym stanowią skuteczną gwarancję pełnego przestrzegania zasad zwrotu ustanowionych w prawodawstwie unijnym oraz orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 

Należy przy tym podkreślić, że niniejsza publikacja jest pierwszą monografią dotyczącą tej tematyki.Polecaj i kupuj taniej

Newsletter

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności