Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Rola Europejskiego Banku Centralnego w zapewnieniu stabilności rynku finansowego Unii Europejskiej

dr Tomasz Knepka

Tomasz Knepka

Doktor nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im Mikołaja Kopernika w Toruniu, absolwent studiów podyplomowych z zakresu Prawa Podatkowego Unii Europejskiej organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji UMK. Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań naukowych z obszaru prawa rynku finansowego (w tym rozdziałów w książkach, artykułów, glos i sprawozdań). Jego naukowe zainteresowania badawcze koncentrują się na prawie rynku finansowego, prawie podatkowym, prawie Unii Europejskiej  oraz sieci bezpieczeństwa finansowego.

ISBN: 978-83-7627-142-2
Nr katalogowy: 1150
Wydanie: 1
Data wydania: 2017/4
Seria: Monografie
Oprawa: miekka
Format: 145 x 205
Ilość stron: 278

spis treści

Dostępność publikacji:

Cena: 55.00 zł


poleć znajomemu

UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEM


W następstwie światowego kryzysu finansowego, zapoczątkowanego na amerykańskim rynku kredytów subprime w 2007 roku, Europejski Bank Centralny otrzymał nowe zadania w obszarze stabilności finansowej. Poprzez swoje zaangażowanie w organy makro- i mikroostrożnościowe oraz współpracę z bankami centralnymi Europejskiego Systemu Banków Centralnych i krajowymi nadzorami finansowymi stanowi on strategiczną instytucję europejskiej sieci bezpieczeństwa finansowego oraz fundament Europejskiej Unii Bankowej i zarazem gwarant jej skutecznego funkcjonowania. Niespotykany dotąd wzrost unijnej legislacji określającej podstawy prawne funkcjonowania EBC oraz znaczna aktywność banku w wydawaniu decyzji, opinii, zaleceń i rozporządzeń regulujących funkcjonowanie rynku finansowego świadczą o swoistej „obronie” procesu integracji rynku wewnętrznego Unii Europejskiej oraz strefy euro, ze szczególną rolą unijnego banku centralnego w zakresie wspierania stabilności finansowej.

Głównym celem książki jest prezentacja roli Europejskiego Banku Centralnego w zapewnianiu stabilności rynku finansowego Unii Europejskiej w ujęciu prawnym na tle nowych regulacji, przyjętych na poziomie UE w odpowiedzi na kryzys finansowy. Stąd też z jednej strony przedstawiono EBC jako instytucję kreującą politykę pieniężną w Unii Europejskiej z perspektywy celów i zadań, do jakich została ona powołana, z drugiej zaś – jako instytucję Europejskiej Unii Bankowej.Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności