Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Prawo do bezpiecznej infrastruktury krytycznej

Dr Sylwia Jaśkiewicz-Kamińska

Sylwia Jaśkiewicz-Kamińska

Adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, członek Europejskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego, członek Komisji Nauk Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk Oddział w Gdańsku, autorka publikacji z zakresu prawa administracyjnego, gospodarczego oraz prawa sektorów infrastrukturalnych.

ISBN: 978-83-7627-139-2
Nr katalogowy: 1140
Wydanie: 1
Data wydania: 2016/12
Seria: Monografie
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 274
Cena katalogowa: 55 zł


spis treści

Dostępność publikacji:

Cena: 55.00 zł


poleć znajomemu

UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEM


Infrastruktura krytyczna stanowi rodzaj bonum commune. Instrumenty jej ochrony wpisane w całokształt działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, implikują obowiązki administracji publicznej.Tak zaprezentowana perspektywa badawcza stanowi podstawę do udzielenia odpowiedzi na pytanie o granice odpowiedzialności państwa za ochronę infrastruktury krytycznej w poszczególnych etapach zarządzania kryzysowego oraz punkt wyjścia dla rozważań na temat rozwoju nowego obszaru praw podmiotowych. „Prawo do bezpiecznej infrastruktury krytycznej” stanowi syntetyczne opracowanie poświęcone problematyce ochrony infrastruktury krytycznej, tworząc studium z zakresu bezpieczeństwa publicznego opatrzone analizą prawno-ustrojową z elementami teorii zarządzania oraz analizą rozwoju prawa, zawierającą koncepcję prawa in statu nascendi.Publikacja składa się z czterech części, w których autorka identyfikuje infrastrukturę krytyczną, określa instrumenty i mechanizmy jej ochrony, wskazuje podmioty zobowiązane do podejmowania działań z zakresu ochrony, a także prowadzi rozważania na temat wyłaniającego się na tym tle publicznego prawa podmiotowego, wskazując etapy i problemy związane z procesem jego jurydyzacji. Książka przeznaczona jest dla studentów kierunków prawa i administracji oraz bezpieczeństwa wewnętrznego,dydaktyków, a także podmiotów sektora publicznego, zajmujących się zagadnieniami z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności.
Polecaj i kupuj taniej

Newsletter

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności