Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Sport w prawie europejskim, współczesne wyzwania dla teorii i praktyki

dr Justyna Bazylińska-Nagler, dr Aleksander Cieśliński, dr hab. prof. UW Robert Grzeszczak, dr hab. Bartłomiej Krzan, dr hab. prof. UWr Dagmara Kornobis-Romanowska, mgr Zuzanna Kotuła, dr hab. prof. UWr Barbara Mielnik, dr Joanna Ryszka, mgr Aleksandra Statkiewicz

Justyna Bazylińska-Nagler

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Aleksander Cieśliński

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Robert Grzeszczak

Prof. UW dr hab. Robert Grzeszczak, profesor w Katedrze Prawa Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. 

Bartłomiej Krzan

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego, dyrektor Szkoły Prawa Austriackiego.

Dagmara Kornobis-Romanowska

Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Katedry Studiów i Badań Europejskich Jeana Monneta oraz dyrektor Centrum Doskonałości Jeana Monneta przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Zuzanna Kotuła

Doktorantka w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Barbara Mielnik

Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego.

Joanna Ryszka

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Prawa Międzynarodowego i Wspólnotowego na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Opolskim.

Aleksandra Statkiewicz

Doktorantka w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego na Uniwersytecie Wrocławskim.

ISBN: 978-83-7627-093-7
Nr katalogowy: 1118
Wydanie: 1
Data wydania: 2014/09
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 234
Cena katalogowa: 55,00 zł


spis treści

Dostępność publikacji:
Dostępny na bieżąco

Cena: 55.00 zł

koszty dostawy 


poleć znajomemu

Opracowanie, którego główny problem prawny stanowi sport w Unii Europejskiej. Jest to także zasadnicze tło dla badań teoretycznych w zakresie, w jakim sport wpływa na prawo gospodarcze państw członkowskich Unii i szerzej – na procesy integracyjne w Europie. Zestawienie aspektów gospodarczych, w odniesieniu do rynku wewnętrznego i prawa konkurencji, ze społecznym wymiarem sportu w sferze innych polityk unijnych, skłania do podjęcia rozważań nad wybranymi obszarami prawa UE, w których sport jest źródłem szczególnych problemów wynikających z jego specyficznej natury. Wyjątkowość sportu, jako przedmiotu prawa Unii Europejskiej, została usankcjonowana w przepisach Traktatu z Lizbony i realizuje się w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, głównie w toku oceniania zgodności zasad sportowych z wymogami prawa UE. W tym ujęciu sport jest źródłem wyzwań dla teorii i praktyki prawa UE i stanowi przedmiot badań w tym opracowaniu.

Mając na uwadze tak zakreślony obszar badawczy, punkt wyjścia do szczegółowych rozważań stanowi próba zdefiniowania i wykazanie szczególnego charakteru sportu w prawie Unii Europejskiej, a także próba ujęcia systemowego dla aktywności sportowej w świetle gwarancji swobód rynku wewnętrznego UE. Dalsze wątki badawcze obejmują problematykę sportu w kontekście unijnych reguł udzielania pomocy publicznej oraz transmisji wydarzeń sportowych w Unii Europejskiej w ujęciu prawnym i praktycznym. Tematyka społecznego wymiaru sportu podejmowana jest w opracowaniach dotyczących wyłączenia społecznego; dialogu społecznego; zapobiegania przemocy i nietolerancji w sporcie. Przedstawiona publikacja obejmuje także dwa opracowania dotyczące aspektów instytucjonalnych, w tym jurysdykcji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu oraz statusu prawnego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności