Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Prawa społeczne w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Dr hab. Katarzyna Łasak

Katarzyna Łasak

Doktor habilitowany nauk prawnych – Uniwersytet Gdański. Pracowała w rządowych i pozarządowych instytucjach zajmujących się ochroną praw człowieka. Od 2002 r. jest pracownikiem Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka publikuje na różne tematy związane z ochroną praw człowieka, głównie dotyczące praw społecznych.

ISBN: 978-83-7627-088-3
Nr katalogowy: 1113
Wydanie: 1
Data wydania: 2013/10
Seria: Monografie
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 270
Cena katalogowa: 49 zł


spis treści       fragment

Dostępność publikacji:
Dostępny na bieżąco

Cena: 49.00 zł

koszty dostawy 


poleć znajomemu

​W dobie globalizacji, na tle światowego kryzysu gospodarczego, rola praw społecznych nie powinna być lekceważona. Trwająca od wielu lat debata nad istotą, rozumieniem, konstytucjonalizacją i implementacją praw społecznych w prawie międzynarodowym znacząco się rozwija.

Współcześnie, mimo podziału praw człowieka na prawa polityczne i obywatelskie, socjalne, gospodarcze i kulturalne oraz prawa solidarności przyjmuje się, że są one niepodzielne, wzajemnie powiązane oraz że realizacja jednych wywiera oczywisty wpływ na wykonywanie pozostałych.

Celem niniejszej publikacji jest omówienie wykładni Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności z 1950 r. z perspektywy zasady niepodzielności. W książce starano się zilustrować, w jaki sposób Europejski Trybunał Praw Człowieka udziela ochrony, na podstawie traktatu o prawach politycznych i obywatelskich, takim prawom społecznym, jak: prawu do pracy i prawom z nim związanym, prawu do ochrony zdrowia, prawu do mieszkania oraz prawu do nauki.Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności