Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Pozycja ustrojowa Rady Europejskiej w systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej

dr Aleksandra Szczerba-Zawada

Aleksandra Szczerba-Zawada

Doktorka nauk prawnych, kierowniczka Zakładu Administracji na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Ekspertka zewnętrzna Europejskiego Instytutu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE). Autorka i współredaktorka kilkudziesięciu monografii, rozdziałów w książkach oraz artykułów w punktowanych czasopismach naukowych w języku polskim i angielskim. Specjalizuje się w prawie Unii Europejskiej oraz prawie antydyskryminacyjnym.

ISBN: 978-83-7627-087-6
Nr katalogowy: 1110
Wydanie: 1
Data wydania: 2013/10
Seria: Monografie
Format: 145 x 205
Ilość stron: 248
Cena katalogowa: 49 zł


spis treści       fragment
zaloguj się aby pobrać ten plik

Dostępność publikacji:

Cena: 49.00 zł


poleć znajomemu

UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEM


Publikacja stanowi pierwszą na polskim rynku wydawniczym próbę kompleksowego ukazania pozycji ustrojowej Rady Europejskiej w unijnym systemie instytucjonalnym. Struktura monografii ­odzwierciedla kluczowe determinanty pozycji ustrojowej Rady ­Europejskiej. Punktem wyjścia rozważań jest analiza przyczyn, które legły u podstaw ­i­nstytucjonalizacji spotkań unijnych przywódców, główną osnową – wpływ szeroko ­rozumianej struktury organizacyjnej Rady Europejskiej oraz rodzaju i charakteru pełnionych przez nią funkcji na jej pozycję ustrojową, natomiast punktem kulminacyjnym – próba osadzenia Rady Europejskiej w systemie władzy UE.

Zaprezentowane w monografii podejście, akcentujące sprzężenie procesu ­osiągania coraz silniejszej pozycji ustrojowej przez Radę Europejską z budowaniem coraz dojrzalszej formuły integracyjnej oraz uwzględniające funkcjonalno-strukturalne więzy między RE a pozostałymi unijnymi instytucjami wyposażonymi we władcze kompetencje, czynić powinno publikację interesującą dla wszystkich tych, którzy zajmują się prawnymi, politycznymi czy historycznymi aspektami europejskiej integracji.

„Recenzowana monografia stanowi innowacyjne rozwiązanie aktualnego problemu badawczego, jakim jest pozycja ustrojowa Rady Europejskiej. Autorka podejmuje ze wszech miar udaną próbę ustalenia miejsca Rady w strukturze organizacyjnej Unii, a efekt tego ­ambitnego przedsięwzięcia stanowi istotny wkład w rozwój stosownej dyscypliny naukowej w wymiarze europejskim. Status prawny tytułowej instytucji, pomimo jej znaczenia dla przebiegu procesów integracyjnych, przez szereg lat nie znajdował bowiem właściwego odzwierciedlenia ani w prawnie wiążących instrumentach, ani w doktrynalnych rozważaniach na temat systemu instytucjonalnego UE (…). Recenzowana monografia wypełnia zatem istotną lukę badawczą, stanowiąc novum w polskiej nauce prawa, w odniesieniu do badań zagranicznych natomiast – próbę uaktualnienia i osadzenia w normatywnej perspektywie niedocenianego dotąd zagadnienia”.

Prof. dr hab. Jan Galster – fragment recenzji

cały tekst recenzji - kliknij tutajPolecaj i kupuj taniej

Newsletter

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności