Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Zastrzeżenia do traktatów z dziedziny ochrony praw człowieka

dr Wojciech Burek

Wojciech Burek

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ISBN: 978-83-7627-069-2
Nr katalogowy: 1089
Wydanie: 1
Data wydania: 2012/05
Seria: Monografie
Oprawa: miekka
Format: 145 x 205
Ilość stron: 378
Cena katalogowa: 49 zł


spis treści       fragment

Dostępność publikacji:
Druk na żądanie

Cena: 49.00 zł

koszty dostawy 


poleć znajomemu

Zastrzeżenia do traktatów międzynarodowych są jednym z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień współczesnego prawa międzynarodowego. Wynika to z wyjątkowej złożoności tej instytucji prawnej. Mimo upływu lat i wielu wysiłków podejmowanych na forach oficjalnych, czy też w ramach publikacji poświęconych temu tematowi, zastrzeżenia nadal wzbudzają zainteresowanie, jak i wiele sprzecznych reakcji. W szczególności ma to miejsce w przypadku zastrzeżeń do traktatów z dziedziny ochrony praw człowieka.

W książce przedstawiono genezę i rozwój instytucji zastrzeżeń oraz dokonano dogłębnej analizy praktyki i stanu dyskusji na temat zastrzeżeń składanych do traktatów z dziedziny ochrony praw człowieka. Wskazano również wiele problemów związanych z funkcjonowaniem systemu, przyjętego w Konwencji wiedeńskiej o prawie traktatów z1969 r., a także dokonano rekonstrukcji kształtującego się specjalnego reżimu zastrzeżeń składanych do traktatów z dziedziny ochrony praw człowieka. Poczyniono również uwagi de lege lata, w postaci wskazania na możliwą wykładnię systemu Konwencji wiedeńskiej oraz przeanalizowano jego potencjał dla przeciwdziałania zastrzeżeniom podważającym sens i istotę traktatów z dziedziny ochrony praw człowieka. W książce uwzględniono również przyjęte w 2011 r. wytyczne dla praktyki (Guide to Practice on Reservations to Treaties), stanowiące efekt finalny, trwających od 1993 r., prac Komisji Prawa Międzynarodowego ONZ nad zagadnieniem zastrzeżeń.

Autor za tę książkę został nagrodzony w XX Konkursie o Nagrodę im. Profesora Manfreda Lachsa za najlepszą książką z dziedziny prawa międzynarodowego publicznego, w kategorii - pierwsza książka Autora, książek wydanych w 2012 roku.Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności