Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Zarządzanie granicami, polityka wizowa, azylowa i imigracyjna, PWBiS, tom XI.2, wydanie 2

dr Katarzyna Strąk, mgr Elżbieta Borawska-Kędzierska

Katarzyna Strąk

Doktor nauk prawnych, asystent w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, dydaktyk w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego.

Elżbieta Borawska-Kędzierska

Magister prawa, główny specjalista w Departamencie Polityki Migracyjnej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ISBN: 978-83-7627-063-0
Nr katalogowy: 1088
Wydanie: 2
Data wydania: 2011/12
Seria: System Prawa Unii Europejskiej Podręczniki
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 228
Cena katalogowa: 39,00 zł


spis treści

Dostępność publikacji:
Dostępny na bieżąco

Cena: 39.00 zł

koszty dostawy 


poleć znajomemu

Niniejsze, drugie już wydanie podręcznika uwzględnia w pełni konsekwencje wejścia w życie Traktatu z Lizbony. Podręcznik stanowi próbę systemowego podejścia do wymienionych obszarów współpracy. W związku z tym omówione tu zostały zarówno tło historyczne, jak i problematyka instytucjonalna oraz materialnoprawna poszczególnych dziedzin. Ze względu dynamizm współpracy zarysowane zostały również główne kierunki rozwoju oraz działania poszczególnych instytucji, będące obecnie jeszcze w stadium projektów legislacyjnych. Tam, gdzie jest to pożądane, cytowane są orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Należy podkreślić, że choć liczba orzeczeń Trybunału w dziedzinie azylu, imigracji i przekraczania granic nadal nie należy do imponujących, to jednak orzeczenia te doskonale wkomponowują się w treści zawarte w podręczniku i znacznie je wzbogacają.
Podręcznik jest skierowany przede wszystkim do studentów tych kierunków, w których problematyka przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości UE – i szerzej: prawa unijnego – stanowi część programu nauczania. Dotyczy to zwłaszcza kierunków prawniczych i administracyjnych, studiów z zakresu nauk politycznych, stosunków międzynarodowych bądź europeistyki, ale też innych, w których problematyka prawa unijnego pojawia się w różnych kontekstach.Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności