Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Finanse Unii Europejskiej. Aspekty instytucjonalne i prawne, tom VII, wydanie 2 uzupełnione

prof. dr hab. Artur Nowak-Far

Artur Nowak-Far

Profesor zw. doktor habilitowany, kierownik Katedry Prawa Europejskiego w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

ISBN: 978-83-7627-043-2
Nr katalogowy: 1074
Wydanie: 2
Data wydania: 2012/10
Seria: System Prawa Unii Europejskiej Podręczniki
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 154
Cena katalogowa: 39,00 zł


spis treści

Dostępność publikacji:
Dostępny na bieżąco

Cena: 39.00 zł

koszty dostawy 


poleć znajomemu

Książka jest próbą przystępnego przedstawienia bardzo złożonej problematyki funkcjonowania budżetu Unii Europejskiej oraz wpływu jej regulacji na budżety państw członkowskich UE. Podjęto próbę ukazania zwykle nieopisywanych szerzej związków między regulacją prawną w zakresie budżetowym a polityką gospodarczą, która z tą regulacją pozostaje w silnym, ale co do swojej treści skomplikowanym, prakseologicznym dialogu.
Celem pracy było ponadto wykazanie, że nie da się analizować działania Unii Europejskiej w wymiarze finansowym bez uwzględnienia związku tego finansowania z systemem finansowym jej państw członkowskich. W tym wymiarze należy również zauważyć oddziaływanie Unii na ten system także poprzez regulację zasadniczo pozabudżetową, ale taką, której realizacja przez państwa członkowskie rodzi określone – niekiedy całkiem poważne – wtórne przesunięcia zasobów krajowych budżetów publicznych. Zrozumienie tego związku jest konieczne choćby po to, by lepiej pojąć znaczenie procesu oceny skutków regulacji unijnej oraz jego wagę dla kształtowania stanowisk państw członkowskich uczestniczących w unijnym procesie podejmowania decyzji.
Szczególny nacisk położony na ukazanie związków między funkcjonowaniem Unii Europejskiej oraz jej państw członkowskich w wymiarze finansowym sprawił, że konieczne było również zaprezentowanie tych związków w wymiarze instytucjonalnym. Stąd w pracy uwypuklono zagadnienie udziału państw członkowskich w procesie podejmowania decyzji w sprawach budżetowych, a także ich roli w systemie ochrony interesów finansowych Wspólnoty.
Materiał uzupełniony, październik 2012.

Książka jest elementem serii SPUE Ustrój UEPolecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności