Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Rozwój podstaw prawnych Unii Europejskiej, tom I, wydanie 2

dr Krzysztof Popowicz

Krzysztof Popowicz

Doktor nauk ekonomicznych, kierownik Zakładu Prawnych Problemów Integracji Europejskiej Katedry Prawa Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca Collegium Civitas w Warszawie, doświadczony dyplomata, były radca, minister pełnomocny w Przedstawicielstwie Polskim przy Unii Europejskiej.

ISBN: 978-83-7627-051-7
Nr katalogowy: 1067
Wydanie: 2
Data wydania: 2010/10
Seria: System Prawa Unii Europejskiej Podręczniki
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 358
Cena katalogowa: 59,00 zł


spis treści

Dostępność publikacji:
Dostępny na bieżąco

Cena: 59.00 zł

koszty dostawy 


poleć znajomemu

Rozwój podstaw prawnych Unii Europejskiej – stanowi całościowe, wieloaspektowe spojrzenie na zjawisko integracji europejskiej. Głównym założeniem książki jest nie tylko dogłębna analiza prawna tego procesu, lecz także pokazanie tła politycznego i społecznego kolejnych etapów pogłębiania i rozszerzania Unii Europejskiej. Rozważaniom towarzyszą osobiste wspomnienia autora – uczestnika i świadka wielu wydarzeń, które złożyły się na powstanie Unii Europejskiej w jej obecnym kształcie.

Tom ten wchodzi w skład serii podręczników „System prawa Unii Europejskiej”, które Instytut Wydawniczy EuroPrawo zaczął publikować w 2009 r. Autorami wszystkich publikacji są wybitni specjaliści z zakresu prawa UE i prawa międzynarodowego, wywodzący się ze środowiska akademickiego oraz reprezentujący instytucje unijne i urzędy krajowe zajmujące się w Polsce sprawami Unii Europejskiej.

Tom ten reprezentuje pierwszą grupę podręczników (tomy od I do IX), obejmujących ustrój Unii Europejskiej. Pozostałe tomy tej grupy dotyczą: zasad ustrojowych Unii Europejskiej, systemu instytucjonalnego Unii, źródeł prawa, systemu ochrony prawnej, obywatelstwa Unii, aspektów instytucjonalnych i prawnych, finansów Unii Europejskiej, stosunków zewnętrznych, prawnych aspektów członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Druga grupa podręczników (tomy od X do XII) poświęcona jest Wspólnej Polityce Zagranicznej i Bezpieczeństwa, Przestrzeni Wolności, Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości oraz Unii Gospodarczej i Walutowej.

Książka jest elementem serii SPUE Ustrój UE

Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności