Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Zabezpieczenie społeczne w Unii Europejskiej, tom XX, wydanie 1

dr hab. prof. UG Sylwia Majkowska-Szulc, dr hab. Monika Tomaszewska, dr hab. Marcin Zieleniecki

Sylwia Majkowska-Szulc

Doktor habilitowana nauk prawnych, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Handlowego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Monika Tomaszewska

Profesor UG, doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.​

Marcin Zieleniecki

​Doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

ISBN: 978-83-7627-070-8
Nr katalogowy: 1059
Wydanie: 1
Data wydania: 2012/10
Seria: System Prawa Unii Europejskiej Podręczniki
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 186
Cena katalogowa: 49,00 zł


spis treści

Dostępność publikacji:
Dostępny na bieżąco

Cena: 49.00 zł

koszty dostawy 


zakup grupowy
poleć znajomemu

Niniejszy podręcznik poświęcony jest zabezpieczeniu społecznemu w Unii Europejskiej. W sposób szczegółowy przedstawia podstawy prawne europejskiego prawa zabezpieczenia społecznego oraz jego zasady. Celem podręcznika jest ustrukturyzowane przedstawienie istotnych zagadnień z zakresu zabezpieczenia społecznego w związku z rosnącą rolą prawa Unii Europejskiej w życiu obywateli Unii.

W ramach praktycznego wymiaru europejskiego prawa zabezpieczenia społecznego w pracy dokonano prezentacji poszczególnych rodzajów świadczeń objętych mechanizmem koordynacji. Ponadto przedstawiono organy powołane do realizacji zadań z zakresu europejskiego prawa zabezpieczenia społecznego, w tym kompetencje organów szczebla unijnego, jak również „europejskie” zadania organów krajowych.

Tom ten wchodzi w skład serii podręczników „System prawa Unii Europejskiej”, których publikację Instytut Wydawniczy EuroPrawo rozpoczął w 2009 r.Autorami wszystkich tomów są wybitni specjaliści z zakresu prawa UE i prawa międzynarodowego, wywodzący się ze środowiska akademickiego oraz reprezentujący instytucje unijne i urzędy krajowe zajmujące się w Polsce sprawami Unii Europejskiej.Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności