Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Swobodny przepływ pracowników wewnątrz Unii Europejskiej, tom XV, wydanie 1

dr hab. prof. UŁ Zbigniew Hajn, dr Małgorzata Kurzynoga, dr Anna Czaplińska, dr hab. Leszek Mitrus , dr Dagmara Skupień, dr Monika Smusz-Kulesza

Zbigniew Hajn

Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Zakładu Europejskiego i Zbiorowego Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego; sędzia Sądu Najwyższego.

Małgorzata Kurzynoga

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Europejskiego i Zbiorowego Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego.

Anna Czaplińska

Doktor nauk prawnych, asystentka w Katedrze Europejskiego Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Łódzkiego.

Leszek Mitrus

Doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dagmara Skupień

Doktor prawa, adiunkt w Zakładzie Europejskiego i Zbiorowego Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego, adwokat.

Monika Smusz-Kulesza

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Europejskiego i Zbiorowego Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego

ISBN: 978-83-7627-048-7
Nr katalogowy: 1054
Wydanie: 1
Data wydania: 2010/10
Seria: System Prawa Unii Europejskiej Podręczniki
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 210
Cena katalogowa: 45,00 zł


spis treści

Dostępność publikacji:

Cena: 45.00 zł


poleć znajomemu

UWAGA - z powodu prac modernizacyjnych naszego serwisu internetowego, wszystkie zakupy książek w trybie "on line" będą realizowane za pośrednictwem serwisu Allegro (opcja "KUPUJĘ TERAZ"). Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody można złożyć zamówienie e-mailem (opcja "ZAMAWIAM E-MAILEM").

Zapewniamy Państwa, że wybór opcji w żaden sposób nie wpłynie to na jakość i tempo realizacji sprzedaży. Po kliknięciu jednego z poniższych linków nastąpi przekierowanie do realizacji jednej z wybranych opcji.  W przypadku serwisu Allegro prosimy kontynuować zakupy według procedur udostępnionych przez Serwis.


KUPUJĘ TERAZ


ZAMAWIAM E-MAILEM


Niniejszy tom serii „System prawa Unii Europejskiej” jest poświęcony swobodnemu przepływowi pracowników, stanowiącemu najważniejszy element swobody przepływu osób aktywnych ekonomicznie i prawa obywateli Unii do swobodnego przemieszczania się i przebywania na terytorium Państw Członkowskich.

Książka w usystematyzowany sposób prezentuje kluczowe zagadnienia swobodnego przepływu pracowników, tj. pojęcie i źródła prawne tej swobody, jej zakres podmiotowy i prawa objęte jej zakresem przedmiotowym, wynikające z przepisów ograniczenia swobodnego przepływu, zasadę równości traktowania pracowników migrujących (zakaz dyskryminacji) oraz instytucjonalne gwarancje i ułatwienia swobody przemieszczania się pracowników.

Podręcznik dotyczy tylko swobodnego przepływu pracowników wewnątrz Unii. Obszerna i różnorodna problematyka dostępu obywateli państw trzecich do zatrudnienia w Unii i warunków ich zatrudnienia została poruszona tu jedynie w niezbędnym zakresie związanym z zasadniczym tematem opracowania. W sposób ogólny, ograniczony do podstawowych kwestii, zostały także ujęte zagadnienia koordynacji zabezpieczenia społecznego i wzajemnego uznawania kwalifikacji, które stanowią przedmiot dalszych tomów „Systemu prawa Unii Europejskiej”.

Zgodnie z założeniami serii autorzy przyjęli metodę przytaczania w książce odpowiednich fragmentów tekstów prawnych normujących omawiane zagadnienia, co ułatwia czytelnikowi bezpośrednie zapoznanie się z tekstami źródłowymi. Często omawiane lub cytowane są także orzeczenia TS zawierające wykładnię przepisów normujących poruszane zagadnienia, co wynika z zasadniczego wkładu Trybunału w interpretację i rozwój przepisów prawa europejskiego. Rozważania są opatrzone przypisami oraz odesłaniami do literatury przedmiotu, co umożliwi zainteresowanym dotarcie do innych publikacjiPolecaj i kupuj taniej

Newsletter

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności