Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Zasady opodatkowania wyrobów ropopochodnych podatkiem akcyzowym w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wnioski dla Polski.

dr Elżbieta Lis

Elżbieta Lis

Doradca podatkowy, doktor nauk prawnych. Specjalista w zakresie podatków pośrednich, autorka licznych publikacji z zakresu podatku VAT i akcyzy. Posiada ponad 7 letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, m.in. dla branży paliwowej, chemicznej i samochodowej.

ISBN: 978-83-7627-032-6
Nr katalogowy: 1043
Wydanie: 1
Data wydania: 2010/03
Seria: Monografia
Oprawa: miekka
Format: 145 x 205
Ilość stron: 204
Cena katalogowa: 49,00 zł


spis treści       fragment

Dostępność publikacji:
Dostępny na bieżąco

Cena: 49.00 zł

koszty dostawy 


poleć znajomemu

Niedawne zawirowania związane z opłacaniem akcyzy za sprowadzenie używanych aut do Polski udowodniły, że problematyka związana z naliczaniem podatków pośrednich jest bardzo istotna – tak dla państwa, jak i przedsiębiorców. Jest to istotne zwłaszcza w momencie, gdy Polska – jako członek Unii Europejskiej – musi stosować się do dyrektyw Wspólnot, ale nie przyswoiła sobie jeszcze wszystkich zasad wypracowanych w państwach starej Unii.
Na pytania związane ze stosowaniem akcyzy w polskim i unijnym porządku prawnym doskonale odpowiada niniejsza publikacja. Jest to pierwszy tak wyczerpujący komentarz dotyczący tej tematyki. W książce – na przykładzie wyrobów ropopochodnych – przedstawiono podstawowe zasady opodatkowania akcyzą, które mają zastosowanie do wszystkich rodzajów wyrobów akcyzowych, w tym również alkoholi i tytoniu. Dzięki temu praca ma walor ogólniejszego opracowania, choć rozpatruje wiele przypadków ­szczegółowych.
W poszczególnych rozdziałach publikacji zwrócono uwagę przede wszystkim na te zagadnienia, które budzą największe trudności i wątpliwości interpretacyjne. Stąd komentarz ten może być cennym źródłem wiedzy nie tylko dla teoretyków prawa, lecz także dla przedsiębiorców i wszystkich podmiotów działających w branżach związanych z obowiązkiem zapłaty akcyzy.


Polecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności