Informujemy że używamy plików "cookies" i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy oraz statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki Klienta oznacza, że pliki te będą umieszczane w urządzeniu końcowym Klienta. Zawsze jednak można zmienić te ustawienia.

koszyk: 0 produktów

Obywatel Unii, tom VI, wydanie 1

dr Izabela Skomerska-Muchowska, prof. zw. dr hab. Anna Wyrozumska

Izabela Skomerska-Muchowska

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Europejskiego Prawa Konstytucyjnego na Uniwersytecie Łódzkim.

Anna Wyrozumska

Profesor zw. doktor habilitowany, kierownik Katedry Europejskiego Prawa Konstytucyjnego na Uniwersytecie Łódzkim.

ISBN: 978-83-7627-052-4
Nr katalogowy: 1015
Wydanie: 1
Data wydania: 2010/10
Seria: System prawa Unii Europejskiej Podręczniki
Oprawa: miekka
Format: 165 x 235
Ilość stron: 264
Cena katalogowa: 49,00 zł


spis treści

Dostępność publikacji:
Dostępny na bieżąco

Cena: 49.00 zł

koszty dostawy 


poleć znajomemu

Niniejszy tom podręcznika poświęcony jest obywatelowi Unii. Przede wszystkim wyjaśnia on instytucję obywatelstwa Unii wprowadzoną przez Traktat z Maastricht, a następnie rozwiniętą przez Trybunał Sprawiedliwości. Dalej wskazuje, w jaki sposób i w jakim zakresie jednostka może korzystać z prawa swobodnego przemieszczania się i pobytu w innym państwie członkowskim UE, jak działa zasada niedyskryminacji ze względu na przynależność państwową, w jaki sposób obywatele uczestniczą w życiu demokratycznym Unii, jakie mają prawa wyborcze, jak są chronieni przez Rzecznika Praw Obywatelskich, czy na terytorium państw trzecich. Pokazuje wreszcie złożony system ochrony praw podstawowych Unii po 1 grudnia 2009 r., a więc po wejściu w życie Traktatu z Lizbony.

Tom ten wchodzi w skład serii podręczników „System prawa Unii Europejskiej”, które Instytut Wydawniczy EuroPrawo zaczął publikować w 2009 r. Autorami wszystkich publikacji są wybitni specjaliści z zakresu prawa UE i prawa międzynarodowego, wywodzący się ze środowiska akademickiego oraz reprezentujący instytucje wspólnotowe i urzędy krajowe zajmujące się w Polsce sprawami Unii Europejskiej.

Tom ten reprezentuje pierwszą grupę podręczników (tomy od I do IX), obejmujących ustrój Unii Europejskiej. Pozostałe tomy tej grupy dotyczą: rozwoju podstaw prawnych integracji europejskiej, zasad ustrojowych Unii, systemu instytucjonalnego Unii, źródeł prawa Unii, systemu ochrony prawnej, aspektów instytucjonalnych i prawnych finansów Unii Europejskiej, stosunków zewnętrznych, prawnych aspektów członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Druga grupa podręczników (tomy od X do XII) poświęcona jest Wspólnej Polityce Zagranicznej i Bezpieczeństwa, Przestrzeni

Książka jest elementem serii SPUE Ustrój UEPolecaj i kupuj taniej

Darmowe przesyłki

Zakup grupowy

Jak publikować w EuroPrawo


Instytut Wydawniczy EuroPrawo

© | polityka prywatności